Ruby Stokes

Acting

Ruby Stokes

Ruby Stokes este cunoscut mai ales pentru Bridgerton, Demonii lui Da Vinci, Lockwood și asociații și Dedesubt. Ruby Stokes s-a născut pe 4 septembrie 2000. Ruby Stokes are 26 ani (născut(ă) pe 4 septembrie 2000).

Născut
4 septembrie 2000 (26 ani)
Locul nașterii
London, England, UK

Biografie

Ruby May Stokes is a British actress. Throughout her acting career, she has appeared in the films Una (2016), Rocks (2019) and A Banquet (2021). On television she has starred in the Netflix detective series Lockwood & Co. (2023), and also played Francesca, the Bridgertons' sixth child, in the first two seasons of the period drama Bridgerton (2020-2022).

Cunoscut pentru

Filmografie

Întrebări frecvente

În ce filme și seriale a jucat Ruby Stokes?

Ruby Stokes este cunoscut mai ales pentru Bridgerton, Demonii lui Da Vinci, Lockwood și asociații și Dedesubt.

Când s-a născut Ruby Stokes?

Ruby Stokes s-a născut pe 4 septembrie 2000. (London, England, UK)

Câți ani are Ruby Stokes?

Ruby Stokes are 26 ani (născut(ă) pe 4 septembrie 2000).

Actualizat: 25 octombrie 2026 ·