Mark Strong

Acting

Mark Strong

Mark Strong paling terkenal dengan The Penguin, The Legend of Vox Machina, Dune: Prophecy dan Nine Perfect Strangers. Mark Strong dilahirkan pada 5 Ogos 1963. Mark Strong berumur 63 tahun (lahir 5 Ogos 1963).

Lahir
5 Ogos 1963 (63 tahun)
Tempat lahir
London, England, UK

Biografi

Mark Strong (born Marco Giuseppe Salussolia; 5 August 1963) is a British actor. He is best known for his film roles such as Prince Septimus in Stardust (2007), Archibald in RocknRolla (2008), Lord Henry Blackwood in Sherlock Holmes (2009), Frank D'Amico in Kick-Ass (2010), Jim Prideaux in Tinker Tailor Soldier Spy (2011), Sinestro in Green Lantern (2011), George in Zero Dark Thirty (2012), Major General Stewart Menzies in The Imitation Game (2014), Merlin in Kingsman: The Secret Service (2014) and Kingsman: The Golden Circle (2017), Dr. Thaddeus Sivana in Shazam! (2019), and John in Cruella (2021).

Description above from the Wikipedia article Mark Strong, licensed under CC-BY-SA, full list of contributors on Wikipedia.

Terkenal dengan

Filemografi

Soalan lazim

Filem dan siri apa yang dilakonkan oleh Mark Strong?

Mark Strong paling terkenal dengan The Penguin, The Legend of Vox Machina, Dune: Prophecy dan Nine Perfect Strangers.

Bila Mark Strong dilahirkan?

Mark Strong dilahirkan pada 5 Ogos 1963. (London, England, UK)

Berapakah umur Mark Strong?

Mark Strong berumur 63 tahun (lahir 5 Ogos 1963).

Dikemas kini: 25 Oktober 2026 ·